Артём Здунов вастовсь Росавтодоронь руководителенть Роман Новиков марто

Мордовиянь Прявтось Артём Здунов ацамковонь 26-це чистэ Московсо вастовсь Федеральной дорожной агентствань руководителенть Роман Новиков марто. Кортавсть ютазь иень невтевкстнэ ды сы шкантень арсематне.

Мордовиясь прядызе иенть «Безопасные и качественные дороги» нацпроектэь топавтомань коряс вадря невтевкстнэнь марто. Росавтодоронь руководителесь тешкстызе республикасонть китнень хозяйствань вадря управлениянть ды федеральной сеттнень лангсо авариятнень редявикстэ киртямонть.

Мордовиянь Прявтось евтнесь, витнезь китнень 281 вайгельбе, сы иестэнть эряви витнемс малав зяро жо ды прядомс покш проектэнть – Рузанвкань перька кинть. Истя жо поладови Саранскойсэ Строительной курованть кинь строямось.

Теде башка, вастовомасонть кортасть Темниковань енкссо Старый Город – Вещерка кинь, истя жо Рузаевкасо ды Ковылкинасо путепроводтнэнь строямодост.

Вастовомасонть ульнесть Мордовиянь Правительствань Председателень васенце полавтыцясь Игорь Фрейдин ды МР-нь Транспортонь ды китнень хозяйствань коряс Госкомитетэнь председателесь Валерий Кандрин.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась