Артём Здунов ютавтсь Мордовия Республикань антинаркотической комиссиянь промкс

Ацамковонь 15-це чистэ Мордовиянь Прявтось Артём Здунов ютавтсь МР-нь антинаркотической комиссиянь промкс. Сон ушодовсь комиссиянтень од совицятнень яволявтомадост. Те – МР-ва прявт федеральной инспекторось Анатолий Гулин, Мордовиянь Правительствань Председателень полавтыцянь тевтнень топавтыцясь Алексей Ежов  ды МР-нь эрицятнень социальной ванстомань, трудонь ды занятостень министрась Игорь Князьков.

Кунсолозь уголовно-исполнительной системань учреждениятнесэ лецявиця наркопотребительтнень туртов профилактикань, медицинань ды реабилитациянь мероприятиятнень системанть важодеманзо коряс пачтямось. Весемезэ МР-ва Россиянь УФСИН-нь подведомственной учреждениятнесэ 2023 иестэнть наркотикень средстватнень аволь закононь коряс тевс нолдамонть кувалма чумондома кандсть 2603 ломанть.

Кортамось мольсь МР-ва УФСИН-сэ медицинань специалисттнэнь асатомадост. Республикань Прявтось кармавтсь учреждениянь руководствантень ютавтомс профориентациянь важодема медицинань тонавтнемань заведениятнесэ.

МР-ва МВД-нь наркотиктнень оборотонть мельга контролень коряс управлениянь представителесь евтнесь ведомстватнень ютксо вейсэнь тевдеемадонть. Покш вийть путовить наркотиктнень аволь закононь коряс тевс нолдамонь профилактиканть лангс. Иенть ушодовомсто ютавтозь малав 140 мероприятият.

Комиссиянтень совицятне истя жо кемекстызь сыця иентень антинаркотической комиссиянь промкстнэнь аравтлувонть.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась