Энергетикень чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Республикань энергетической комплексэнь мельвановикс важодицят! Евтан тенк поздоровт профессиональной кенярксчинть кувалма!

Тынк лангс путозь пек эрявикс ды ответственной тев. Тынк важодеманк эйстэ ашти экономикань весе отраслятнень электроснабжениясь ды теплоснабжениясь, эрицятнень кудотнесэ лембесь.

Мордовиянь энергетической комплексэсь – сехте прявттнэстэ вейкесь. Федеральной центранть ды республикань инвестициянь программатнень лезксэст вельде строяви од инженерэнь инфраструктура ды одкстомтовить теплоэнергетикань объекттнэ. Покш мель явови уштомань шкантень анокстамонтень. Истямо весемеендонь важодеманть вельде киртявить авариятне региононь энергетикань системасонть, кастови коммунальной услугатнень вадрячись, топавтовить тевтне промышленной предприятиятнень ды социальной  учреждениятнень свалшкань важодеманть коряс.

Евтан сюкпря республикань энергетиктненень вадря важодеманть кисэ. Седейшкава арсян кеме шумбрачи, семиясо паро эрямо ды изнявкст!

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась