Кабельной промышленностень важодицянь чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Кабельной промышленностень мельвановикс важодицят!

Евтан тенк седейшкавань поздоровт профессиональной кенярксчинть кувалма!

Мордовиянь кабельной кластерэсь – Россиясо отраслясонть васенце нолдавиця продукциянь производствань покшолматнень ды номенклатуранть коряс. Эсь важодеманть вельде тынь тейтядо путовкс минек масторонь кемевиксчинтень ды тиринь республикань виевгавтомантень.

Региононь кабельной промышленностень предприятиятнесэ лезэвстэ топавтовить импортонь полавтыця проекттнэ, тевс нолдавить инновациянь технологиятне. Мордовиянь кабельной продукциясь пачтяви эрьва кодат мастортнэс, те лезды кемекстамс республикань тарканть раськеютконь рынкасонть.

Тынк ушодкстэ муить кирдема федеральной центранть пельде: оптической волокнань производствань келейгавтомань коряс проектэнть кирдизе масторонь Президентэсь Владимир Путин. Минь поладтано лездамо сенень, штобу отраслянь предприятиятне эрязасто касовольть-кепетевельть, севельть од таркат.

Седейшкава арсян весенень саемс производствань од цетавкст ды топавтомс виев проектт! Кеме шумбрачи ды паро эрямо!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов