Китнень хозяйствань важодицянь чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Китнень отраслянь мельвановикс важодицят ды ветерант!

Евтан тенк поздоровт профессиональной кенярксчинть – Китнень хозяйствань важодицянь чинть кувалма!
Отраслянть икеле свал аштить прявт ды ламо енксонь тевть. Тынк алкуксонь важодеманть вельде регионсонть теевить седе ламо кить, конат ладить нормативной вешематненень.

Эрьва ие минь бажатано ламолгавтомс республикасонть китнень строямонть. Тедеде минь строятано ды витнетяно 186 объектт, вейсэнь кувалмосо малав 370 вайгельбеть. Меельце колмо иетнень перть кавтодо седе ламос кастынек региононь Китнень фондонь доходонь пельксэнть. Китнень неень шкань инфраструктурань теемасонть покш лезкс тенек явить национальной проекттнэ ды программатне, конатнень яволявтынзе Россиянь Президентэсь В. В. Путин.

Китнень, сэдьтнень строямонь, отраслянтень цифровой технологиятнень совавтомань коряс свалшкань важодемась поладови. Минек прявт тевесь: теемс вадря ды сэтьме условият автомобилисттнэнь ды ялго яксицятнень туртов.

Сюкпря китнень хозяйствань важодицятненень ды ветерантнэнень эрзянь-мокшонь енксонь виевгавтомантень путовксонть кисэ. Седейшкава арсян весенень паро эрямо ды икеленк аштиця тевтнень вадрясто топавтома!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов