«Мелень топавтыця куз»: Артём Здунов казсь Саранскойстэ Игорь Зеленовнень эйкакшонь ошке

«Мелень топавтыця куз» весероссиянь акциясь полады топавтомо мельтнень-арсематнень. Якшамковонь 24-це чистэ Мордовиянь Прявтось вастовсь Саранск ошсто сисем иесэ Игорь Зеленов марто, штобу топавтомо сонзэ мелезэ. Региононь руководителесь казсь церынькантень эйкакшонь налксемань цела ошке. Ансяк сонзэ путоманть туртов эряви учомс тундонть, зярдо ловось солы. Ансяк шкась юты курок, прявтось – ошкесь ули, ды ней налксемс ушосо карми ков седе весёла.

«Минь усксынек тенть ошкенть ды путсынек. Тосо улить нурсемат, ды ламо мельстуиця – весемесь, мезе эряви», – мерсь Артём Здунов.

«Покш сюкпря!» – мерсь церынькась.

Игорень улить кавто братонзо, сон кеми, сынь истя жо кармить кенярдомо республикань Прявтонть пельде казненть кувалма. Тундось аволь пандо удало!

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась