Мордовиянь Прявтось пачтясь Марат Хуснуллиннэнь республикасонть манязь дольщиктнень стакачитнень витемадост

Мордовиясо тедеде целанек витезь манязь дольщиктнень марто кевкстемась. Теде пачтясь республикань Прявтось Артём Здунов РФ-со Регионтнэнь кастомань-кепетемань коряс Правительствань комиссиянь президиумонь промкссонть, конань ютавтызе Вице-премьерэсь Марат Хуснуллин.
2021 иень якшамковонь 1-це чинтень республикасонть стакачинь объекттнэнь ютксо лововсть 4 ламо квартирань кудот ды 286 манязь дольщикть. Мелят сынь киртявсть малав 7-ксть, ды тедеде те стакачись витезь. Аволь вадря застройщиктнень пельде удалась велявтомс ламот дольщиктнень ярмакост, 38 семиятне тедеде получасть од квартират Лямбирь енксонь Атемар велесэ строязь вете этажонь эрямонь кудосонть. Эряви тешкстамс, весе неть стакачинь объекттнэ сатотсть неень шкань Мордовиянь Прявтонтень региононь икелень управленческой командатнень пельде.

Марат Хуснуллин тешкстызе, 2022 иень невтевкстнэнь коряс территориянь кастомань-кепетемань топавтовиця программатнень коряс Мордовиясь ашти «пиже зонасо».