Мордовиясо ушодсть нолдамо беспилотникть

Мордовиясо пилоттомо ливтнемань аппараттнэнь производстванть келейгавтомадозо таштамковонь 6-це чистэ кортасть Республикань Кудосонть. Мордовиянь Прявтось Артём Здунов вастовсь  «АО Беспилотные технологии» ООО-нь руководстванть марто – предприятиянть марто вейсэнь важодемадо вейсладямось тешкстазь «Армия-2023» Раськеютконь военно-технической форумонть лувсо.

«АО Беспилотные технологии» ООО-нь соучредителесь, Мордовиясо чачозесь Иван Утенков евтнесь БПЛА-нь производствань коряс проектэнть топавтомадонзо. Ней «Беспилотные технологии» эрьва ковсто пачтить СВО-нь таркатнес БПЛА-нь вете тежадо седе ламо образецт.

Вейсэнь важодемадо вейсладямонть лувсо Мордовиянь Технопарконть юрсо уш анокстазь беспилотниктнень васенце пурнамось: рамазь эрявикс технологической оборудования ды комплектующейть пурнамонть туртов, пурназь важодицятнень шиатось. Мордовиясо инвестпроектэсь лезды компаниянтень келейгавтомс эсь производстванть ды БПЛА-нь моделень рядонть.

Вастовомасонть ульнесть МР-нь Правительствань Председателень полавтыцясь Батыр Эмеев,  МР-нь промышленностень, наукань ды од технологиятнень министрась Игорь Губайдуллин ды «Технопарк-Мордовия» АУ-нь генеральной прявтось Артём Новихин.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась