Отечествань Геройтнень Чинть кувалма Мордовиянь Правительствань Председателенть поздоровонзо

Республикань мельвановикс эрицят! Вечкевикс ялгат!

Региононь Правительстванть пельде евтан тенк поздоровт Отечествань Геройтнень Чинть кувалма. Мордовиясо чачозетнень ютксо аволь аламо алкуксонь Геройтнеде, конатнень ине тевест тешкстазь государственной сехте покш наградатнесэ.

Течи минь ледстнетяно Отечествань Геройтнень, конатнень мужестваст ды доблестест вельде кирдтяно каштанчи эсенек масторонть кувалма ды кемтяно сонзэ валдо вандынь чинтень! Сюкпрянь сехте лембе валт сыре ломантненень, кить ютызь Ине Отечественной войнанть.

Тынк ине тевенть поладыть минек шкань ломантне, конат ванстыть масторонь мельтнень-арсематнень маласо ды васоло рубежтнэсэ, аштить терроризманть каршо, ливтить космосов, эсест важодемасост ды ерокчисэст покшолгавтыть ине Россиянь славанть.

Геройтнень юткс стясть минек республикань эрицятне, конат примить участия специальной военной операциясонть.

Вечкевикс ялгат, арсян тенк кеме шумбрачи ды паро эрямо!

Мордовия Республикань Правительствань Председателесь В. Сидоров