ПФО-со Россиянь Президентэнть Полномочной представителесь ёвтась поздоровт Мордовиянь Прявтонтень ды региононь эрицятненень Республикань Чинть кувалма

Мельвановикс Владимир Дмитриевич!

Ёвтан поздорвт Тыненк ды республикань весе эрицятненень Республикань Чинть кувалма!

Ломантнень ламот поколениятнень, конат эрить Мордовиясо, вейсэнди эсь тевенть вечкемась, кочказь тевентень вернойкс улемась, эсь Отечествантень вечкемась ды малавиксэнтень лездамо само анокчись. Эрицятнень важодемаст, мелявтомаст ды бажамост вельде республикась иеде иес мазылгады. Ламосо тенень лезды эсест ломантнень мелест полавтомс эрямонть вадря ёнов.

Течи регионсонть покш мель явови промышленностенть ды науканть виевгавтомантень, покш квалификациянь кадратнень анокстамонтень. Республикась ашти икеле таркатнесэ масторсонть фотониканть виевгавтоманть коряс, те пек эрявикс энергетикань, здравоохранениянь, информациянь обеспечениянь коряс прявт тевтнень витеманть туртов.

Коень коряс Мордовиясо нолдави велень хозяйствань пек вадря продукция, конась эрявикс масторонь ламот регионтнэсэ. Поладови важодемась республикасо экономикань стабильностенть виевгавтомга ды эрицятнень икеле социальной весе обязательстватнень топавтомга. Арасть кавтолдомат, региононь прявтнэнь лангс путозь весе тевтне ули топавтозь.

Арсян Тыненк ды Мордовиянь весе эрицятненень кеме шумбрачи ды паро эрямо, виев тевть ды од изнявкс тиринь моданть виевгавтоманть туртов!

ПФО-со РФ-нь Президентэнть полномочной представителесь Михаил Бабич