Республикань 75 тежат эйкакштненень максовить од иень казнеть Мордовиянь Прявтонть пельде

Вадря коенть коряс, Од иенть каршо, Мордовиянь 75 тежат эйкакштненень максовить поздоровонь вал марто ламбамо казнеть МР-нь Прявтонть Артём Здуновонь пельде. Ламбамо казнетнень явшесызь социальной апак вансто семиятнестэ, конат аштить обслуживаниясо эрицятнень социальной ванстомань учреждениятнесэ, эйкакштненень, интернатонь учреждениятнень, коррекционной школатнень, кемгавксово иеде седе вишкинетнень туртов специализированной учреждениятнень воспитанниктненень.

Мельтеме а кадовить мобилизованнойтнень ды доброволецтнэнь, конат примить участия специальной военной операциясонть, эйкакштне. Од иень казнеть истя жо явшить Украинасто, Донецкой Народной Республикасто ды Луганской Народной Республикасто сазь эрицятнень эйкакштненень.

Республикань муниципальной районтнэс эйкакштнень казнетне пачтявить аравтлувонть коряс, ацамковонь 13-це чистэнть ушодозь.

Ламбамо казнетнень кармить явшеме санитарно-эпидемиологической норматнень топавтозь велень поселениянь администрациятнень, общеобразовательной организациятнень ды эйдень кужотнень вельде.