Россиянь Федерациянь Конституциянь Чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Мордовиянь мельвановикс эрицят!

Евтан тенк поздоровт Россиянь Федерациянь Конституциянь Чинть кувалма!

Колоньгемень иетнеде икеле примазь Ине Россиянь Прявт законось. Те кармась сонзэ историясо прявт шкакс. Конституциясь путсь правовой государствань теевемань юрт, тешкстынзе масторонь виевгавтомань прявт енкстнэнь, топавтызе раськетнень вейсэндявоманть.

Мордовиянь эрьва эрицясь эсензэ эрьва чинь важодемасонзо теи путовкс Конституциянь лувтнень топавтомантень, Россиянь социально-экономической, культурной потенциалонь сюпалгавтомантень, межэтнической ды межконфессиональной сэтьмечинь ванстомантень. Кирдтяно каштанчи минек масторонть кувалма ды максстано покш питне Россиянь Федерациянь Президентэнь Владимир Владимирович Путинэнь мелентень, конань сон яви республикантень. Минь седе товгак карматано тееме весементь, Тиринь масторось виевгадозо ды кеместэ эскелезэ икелев.

Седейшкава арсян весенень часия, парос кемема ды изнявкст минек Отечествань виевгавтоманть лезэс!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов