Россиянь предпринимательствань чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Мельвановикс предпринимательть! Евтан тенк седейшкавань поздоровт Россиянь предпринимательствань чинть кувалма!

Мордовиянь бизнес-сообществань представительтне – од ушодкстнэнь евтыцят ды икелест путозь тевтнень топавтыцят. Тынь сайтядо эсенк кедьтнес эсь паро эрямонк кисэ ответственностенть. Панжтадо од производстват ды тейтядо важодемань таркат. Минек тынк марто ламо вейсэнь тевенек, конатнень топавтомаст эйстэ ашти республикань вадрясто касомась-кепетемась.

Меельце иетнестэ Мордовиясо ладявсь вадря лувось: предпринимательтнеде кармить седе ламо. Минь седе товгак карматано тееме вадря условият важодеманть ды тынк виевгавтоманть туртов.

Евтан сюкпря социальной ответственностенть ды военнослужащейтненень лездамонть кисэ, Изнямонь малавгавтомантень путовксонть кисэ!

Арсян тенк седе тов вадря важодема, кемевикс партнерт ды свалшкань лув тынк бизнесэнтень!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов